Informacje dla osób szukających pomysłu na swoją kuchnię: projekty kuchni, wyposażenie kuchni, blaty kuchenne, meble kuchenne, małe kuchnie i duże pokoje kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, ściana nad blatem kuchennym i AGD w kuchni, kuchnie projekty...
czwartek, 10 kwietnia 2014

Firma SFA  oferuje szeroką grupę urządzeń do łazienek, kuchni, pralni, WC, klimatyzacji, chłodnictwa, kotłów kondensacyjnych, rehabilitacji. W domu najbardziej przydatne są pompy i rozdrabniacze.

Co to są pompy i pomporozdrabniacze? Do czego służą?

Pompy i pomporozdrabniacze- urządzenie wynalezione ponad  55 lat temu przez francuską firmę SFA- pozwalają zaplanować łazienkę, kuchnię, pralnię, WC w dowolnym miejscu, przede wszystkim poniżej poziomu i w znacznej odległości od rur kanalizacyjnych, bez kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych.

Kiedy produkty tej firmy są przydatne? Przykładowe rozwiązania.

- Remontujemy istniejący dom i chcemy zmienić funkcjonalność istniejących powierzchni   np. na kuchnię, łazienkę, pralnię, wc lub przenieść ich lokalizację w inne miejsce, oddalone od pionów kanalizacyjnych.

- Brakuje nam dodatkowej toalety. Możemy ją zrobić pod schodami albo w garderobie, nawet jeżeli w pobliżu nie ma pionów kanalizacyjnych.

- Mamy nie użytkowane poddasze. Możemy zaadaptować je na dodatkowe mieszkanie dla dzieci, gości, lub pod wynajem. Możemy zlokalizować tu kuchnię i łazienkę, nawet jeżeli nie ma wyprowadzonych pionów kanalizacyjnych bez kosztownych i pracochłonnych prac remontowych.

- Pralka w łazience zajmuje za dużo miejsca. Przydałaby się pralnia? Jeżeli znajdzie się dodatkowe miejsce w piwnicy, można tam urządzić pralnię z pralką, dużym, gospodarczym zlewem, a dotychczasową łazienkę zamienić na komfortowy pokój kąpielowy.

Wybrane produkty do WC  

W poprzednim wpisie koncentrowaliśmy się na kuchniach. Dziś czas na toalety i łazienki.

Jest duży wybór produktów SFA. My wybraliśmy kilka, pokazując wszechstronność oferty.

1. Do małych pomieszczeń Sanicompact C43

Ze względu na małe wymiary, Sanicompact C43 z wbudowanym rozdrabniaczem jest idealnym rozwiązaniem do nowopowstałej łazienki pod schodami, na strychu, w kawalerkach czy w narożnikach. Możliwość podłączenia umywalki.

2. Miska podwieszana na stelażu Sanicompact Comfort

Sanicompact Comfort to ekskluzywne podwieszane WC, z wbudowanym rozdrabniaczem oraz metalowym stelażem (w komplecie). Jego design, cicha praca oraz ekonomiczny, a równocześnie ekologiczny system podwójnego spłukiwania sprawia, że jest to nowoczesna toaleta, która doskonale pasuje do każdej łazienki. Ekonomiczny system spłukiwania potrzebuje tylko 1,8 l wody na spłukanie zawartości. Produkt jest dostarczany ze zdejmowaną, wolnoopadającą deską. 

 

3. Sanitop Silence

Sanitop Silence jest wyposażony w dwa otwory wlotowe, umożliwiające podłączenie WC oraz umywalek lub pisuarów. Urządzenie do zastosowania z tradycyjną miską klozetową, doskonale nadające się do zastąpienia wcześniejszego modelu w bardzo łatwy sposób, bez konieczności przeprowadzania modyfikacji przyłączy.

4. SANIWALL Pro

 SANIWALL Pro jest specjalnym stelażem podtynkowym z wbudowanym pomporozdrabniaczem umożliwiającym łatwe podłączenie każdej miski sedesowej, prysznica, bidetu, pisuaru oraz umywalki. Montuje się go bezpośrednio za podwieszaną miską sedesową, zapewniając estetyczną i dyskretną instalację. Stelaż podtynkowy został specjalnie opracowany w celu wbudowania rozdrabniacza (fabrycznie wbudowana ruchoma rama rewizyjna - demontaż następuje po odkręceniu 4 śrub mocujących). Odpowiednio do ramy rewizyjnej należy przewidzieć jej zabudowę zewnętrzną np. glazurą, by umożliwić docelowy dostęp do rozdrabniacza (polecamy Sanirewizję SFA). Dzięki standardowej szerokości między otworami (18 /23 cm), SANIWALL Pro dopasowuje się do wszystkich modeli podwieszanych misek sedesowych. SANIWALL Pro wyposażony jest w system podwójnego spłukiwania 3 / 6 litra w celu oszczędności wody. Sprzedawany jest w zestawie z chromowanym przyciskiem spłukiwania. Urządzenie otrzymało certyfikat AFISB BIEN VIVRE, który potwierdza, że jest on produktem wysokiej jakości.

5. Sanipro XR Silence

Pozwala zainstalować kompletną łazienkę w każdym pomieszczeniu. Sanipro XR Silence  to podstawowy pomporozdrabniacz   umożliwiający odprowadzanie ścieków z całej łazienki (WC, umywalka, natrysk, bidet). Jak każdy rozdrabniacz w technologii Silence zapewnia najcichszą na rynku pracę.6. Wąska wersja pomporozdrabniacza zaprojektowana z myślą do współpracy z współczesną ceramiką. Sanislim

Pomporozdrabniacz o wąskiej budowie Sanislim został opracowany specjalnie z myślą o odprowadzaniu ścieków z WC, prysznica, umywalki i bidetu ("odchudzona" wersja Sanipro) . Dzięki zastosowaniu zbiornika o małej głębokości 13 cm, urządzenie jest dyskretne i może być stosowane z wszelkiego rodzaju miskami klozetowymi, zapewniając oszczędzanie wody. Zaprojektowany został głównie z myślą o współpracy z ceramiką o wzornictwie "slimline". 

7. Łatwy dostęp serwisowy bez konieczności demontażu. Saniaccess 1

Urządzenie SANIACCESS® 1 to rozdrabniacz do WC z łatwym dostępem do części rozdrabniajacej (możliwość usunięcia zatoru) i sterującej (system załączania). Ryzyko zatkania urządzenia zostało zmniejszone dzięki rewelacyjnej nożowej technice rozdrabniania w "koszyku" z dostępem z zewnątrz, z lewej strony.  Jego konstrukca pozwala na usuniecie ewentualnego zatoru bez konieczności odłączania przyborów łazienkowych oraz zanurzania rąk w zbiorniku z fekaliami.Nowoczesne wzornictwo produktu SANIACCESS® 1 pasuje do każdej przestrzeni.

Wybrane produkty do łazienki

1. Sanidouche podlinkowac urządzenie

Małe wymiary pozwalają aby Sanidouche zmieścił się pod wanną, wysokim brodzikiem lub w malej szafce pod umywalką. Urządzenie charakteryzuje się krótkim czasem załączania. Inna praktyczna zaleta: jego drugie wejście pozwala na zamontowanie bidetu. Nie stosujemy do współpracy ze zlewozmywakiem. Rewelacyjna cena!

2. Super płaski brodzik prysznicowy (4,6 cm) z wbudowaną pompą tłoczącą TRAYMATIC INT

TRAYMATIC INT z odpływem i pompą wewnątrz, jest płytkim (4,6cm) brodzikiem z zintegrowaną pompą do odprowadzania wody kąpielowej z pomieszczeń bez pionów kanalizacyjnych, bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych. Specjalnie zaprojektowany dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych - także na wózkach, by zapewnić łatwe wejście lub wjazd (rampy-dostępne oddzielnie) oraz swobodę ruchu i komfort wewnątrz (taboret-dostępny oddzielnie). Produkt jest oferowany w trzech rozmiarach: 90x90cm, 100x80cm i 120x80 cm. Akrylowy brodzik pokryto powłoką anty-poślizgową Biotec. Produkt jest dostarczany z nisko osadzonym otworem spustowym i wyjmowaną kratką z chromowanej stali nierdzewnej. 

3. Pompa do łazienki (bez WC), pralni lub kuchni. Sanivite Silence

Sanivite Silence to pompa przeznaczona do pracy w kuchni lub w łazience bez WC. Umożliwia ona odprowadzanie ścieków (także o wysokich temperaturach) do 5 m wysokości i 50 m w poziomie. Idealne urządzenie do małych pralni, pomieszczeń z wieloma prysznicami lub kompletnej kuchni ze zlewozmywakiem, zmywarką, pralką.

4. Super płaski brodzik prysznicowy (4,6 cm) z zewnętrzną pompą tłoczącą. TRAYMATIC EXT

TRAYMATIC EXT z odpływem i pompą na zewnątrz (obok brodzika), jest płytkim (4,6cm) brodzikiem z zintegrowaną pompą do odprowadzania wody kąpielowej z pomieszczeń bez pionów kanalizacyjnych, bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych. Specjalnie zaprojektowany dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych - także na wózkach, by zapewnić łatwe wejście lub wjazd (rampy-dostępne oddzielnie) oraz swobodę ruchu i komfort wewnątrz (taboret-dostępny oddzielnie). Produkt jest oferowany w trzech rozmiarach: 90x90cm, 100x80cm i 120x80 cm. Akrylowy brodzik pokryto powłoką anty-poślizgową Biotec. Produkt jest dostarczany z nisko osadzonym otworem spustowym i wyjmowaną kratką z chromowanej stali nierdzewnej.       

To część oferty SFA.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl

poniedziałek, 07 kwietnia 2014

Światowy lider francuska firma SFA już od ponad 55 lat dostarcza gotowe rozwiązania do zastosowań w kuchni, łazienkach, toaletach, pralniach. Szeroka gama produktowa pozwala na dowolną aranżację przestrzeni niezależnie od położenia pionów kanalizacyjnych.

 

Trochę historii …

W latach 60 XX wieku w Paryżu powierzchnie mieszkalne zaczęły znacznie drożeć. Z tego powodu przystąpiono do podziału istniejących dużych lokalów mieszkaniowych i użytkowych na mniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego i wydawało by się nic trudnego. Niestety jak mówi przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach”. Podczas tych prac wystąpił jeden bardzo istotny problem, który wydawał się w tamtych czasach nie do rozwiązania, bez bardzo kosztownych prac adaptacyjnych. O ile sam podział lokali nie stanowił problemu pod względem budowlanym, to problemem okazało się położenie pionów kanalizacyjnych. Nowo utworzone lokale były tych pionów pozbawione, w związku z tym stworzenie kuchni, łazienki czy toalety w tym lokalu było nie możliwe. Trzeba było rozwiązać problem przetłaczania i rozdrabniania ścieków czarnych i szarych. Francuska firma wprowadziła w tym czasie pierwsze urządzenie, które w sposób prosty, nie wymagający kosztownych prac remontowych pozwalało na stworzenie łazienki i toalety w dowolnym miejscu, a przetłaczanie ścieków odbywało się cienką rurą fi 22, 28, 32, którą bardzo prosty sposób można było schować w ścianie, lub ukryć przy podłodze czy suficie. Zaletą było uniezależnienie się od położenia pionów kanalizacyjnych, które mogły znajdować się w znacznej odległości oraz konieczności zachowania spadków w kierunku pionów jakie stosuje się przy tradycyjnym sposobie montażu instalacji kanalizacyjnej. Całość ścieków była przetłaczana i rozdrabniana przez pomporozdrabniacz umiejscowiony bezpośrednio za toaletą.

Dziś, zgodnie z profilem blogu, koncentrujemy się na kuchni.

Kuchnia bez ograniczeń !

Czasem chcielibyśmy zmienić aranżacje już istniejącej kuchni, bo przydałoby się więcej blatu roboczego, większy zlew, zmywarka, chcielibyśmy mieć nowoczesną wyspę kuchenną ze zlewem lub połączyć kuchnię z salonem, albo wykorzystać poddasze, które było do tej pory niewykorzystywane. Pojawiają się dylematy: czy da się to zrobić, czy istniejąca instalacja kanalizacyjna nam na to pozwoli?

Dzięki urządzeniom oferowanym przez SFA , bez kosztownych i pracochłonnych prac remontowych możemy to zrobić w sposób prosty i szybki.

Jakie urządzenia?

Do tego typu rozwiązań stosujemy urządzenia o nazwie SANIVITE  i SANIACCES pump  z łatwym dostępem serwisowym. Oba urządzenia pozwalają na przetłoczenie ścieków na 5m w górę i 50m w poziomie z całej kuchni do oddalonej kanalizacji. Ścieki przetłaczamy cienkimi rurkami, które w bardzo prosty sposób mogą być ukryte w podłodze, na ścianie za szafkami lub pod sufitem podwieszanym.

 

Jakie daje to nam zalety?

  • Dowolna aranżacja przestrzeni. Ograniczeni jesteśmy tylko nasza wyobraźnią
  • Uniezależnienie się od istniejącej instalacji kanalizacyjnej
  • Możliwość podłączenia kilku przyborów kuchennych równocześnie (zlew, zmywarka)
  • Zwiększenie funkcjonalności użytkowych kuchni.
  • Możliwość stworzenia wyspy kuchennej
  • Możliwość połączenia kuchni z salonem
  • Możliwość adaptacji pomieszczeń nieużytkowych na kuchnię (poddasze, połączenie pomieszczenia gospodarczego z nową kuchnia)
  • Wzrost wartości mieszkania lub domu poprzez poprawę jego funkcjonalności
  • Niskie koszty adaptacji
  • Proste prace adaptacyjne bez koniecznych przeróbek instalacji wod-kan

 

 

Jak wybrać odpowiednią pompę?

Na stronie SFA w łatwy sposób można sprawdzić które urządzenie jest najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb. Na stronie startowej wybieramy pomieszczenie, które nas interesuje:

My wybraliśmy kuchnię.

Następnie zaznaczamy jakie urządzenia chcemy podłączyć w pomieszczeniu. My w kuchni chcemy mieć pralkę, zlew i zmywarkę do naczyń.

Została wybrana dla nas optymalna pompa SFA Sanivite Silence. Jej cena to 1 494 zł netto (1 837 zł brutto).

 

Na stronie są też schematy i karty techniczne, wyszukiwarka najbliższego sklepu w naszej okolicy, gdzie możemy zakupić pompę.  Te przyjazne narzędzia zdecydowanie ułatwiają wybór właściwego  urządzenia.

Dlaczego warto wybrać SFA?

1. SFA wynalazła rozdrabniacze. Było to w 1958 roku we Francji. Do tej pory urządzenia są produkowane we Francji a ich jakość zapewnia ISO 9001 AFAQ.
2. Pompy i rozdrabniacze są bardzo łatwe w montażu i eksploatacji. Dostęp do wnętrza urządzenia jest łatwy, bez konieczności odłączania go od przyboru łazienkowego.
3. Szeroka gama produktowa.
4. Dzięki opracowanej przez SFA technologii Silence- wyciszenia mechanizmów pracujących w urządzeniach- poziom hałasu przekazywanego do środowiska został zmniejszony 0 10 dB (A) w porównaniu do poprzedniej generacji tych urządzeń.
5. Pełne doradztwo techniczne
6. Firma SFA posiada autoryzowany serwis posprzedażowy na terenie całej Polski, zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny z dojazdem do klienta
7. Wsparcie dla architektów i projektantów (nakładki 3D i 2D CAD)
8. Produkty mają dwuletnią gwarancję.

Więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl

piątek, 04 kwietnia 2014

Kuchnia znajduje się w budynku mieszkalnym zaadaptowanym ze stodoły przez biuro www.snookarchitects.com

adaptacja stodoły na dom, wnętrz szarości, www.snookarchitects.com

fot. www.snookarchitects.com

adaptacja stodoły na dom, wnętrz szarości, www.snookarchitects.com

fot. www.snookarchitects.com09:44, monika.grabowska1 , WYSPA KUCHENNA
Link Komentarze (4) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 24