Informacje dla osób szukających pomysłu na swoją kuchnię: projekty kuchni, wyposażenie kuchni, blaty kuchenne, meble kuchenne, małe kuchnie i duże pokoje kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, ściana nad blatem kuchennym i AGD w kuchni, kuchnie projekty...
Blog > Komentarze do wpisu

Kuchnia o jakiej zawsze marzyłeś – teraz z SFA to bardzo proste…

Światowy lider francuska firma SFA już od ponad 55 lat dostarcza gotowe rozwiązania do zastosowań w kuchni, łazienkach, toaletach, pralniach. Szeroka gama produktowa pozwala na dowolną aranżację przestrzeni niezależnie od położenia pionów kanalizacyjnych.

 

Trochę historii …

W latach 60 XX wieku w Paryżu powierzchnie mieszkalne zaczęły znacznie drożeć. Z tego powodu przystąpiono do podziału istniejących dużych lokalów mieszkaniowych i użytkowych na mniejsze. Nie ma w tym nic dziwnego i wydawało by się nic trudnego. Niestety jak mówi przysłowie „diabeł tkwi w szczegółach”. Podczas tych prac wystąpił jeden bardzo istotny problem, który wydawał się w tamtych czasach nie do rozwiązania, bez bardzo kosztownych prac adaptacyjnych. O ile sam podział lokali nie stanowił problemu pod względem budowlanym, to problemem okazało się położenie pionów kanalizacyjnych. Nowo utworzone lokale były tych pionów pozbawione, w związku z tym stworzenie kuchni, łazienki czy toalety w tym lokalu było nie możliwe. Trzeba było rozwiązać problem przetłaczania i rozdrabniania ścieków czarnych i szarych. Francuska firma wprowadziła w tym czasie pierwsze urządzenie, które w sposób prosty, nie wymagający kosztownych prac remontowych pozwalało na stworzenie łazienki i toalety w dowolnym miejscu, a przetłaczanie ścieków odbywało się cienką rurą fi 22, 28, 32, którą bardzo prosty sposób można było schować w ścianie, lub ukryć przy podłodze czy suficie. Zaletą było uniezależnienie się od położenia pionów kanalizacyjnych, które mogły znajdować się w znacznej odległości oraz konieczności zachowania spadków w kierunku pionów jakie stosuje się przy tradycyjnym sposobie montażu instalacji kanalizacyjnej. Całość ścieków była przetłaczana i rozdrabniana przez pomporozdrabniacz umiejscowiony bezpośrednio za toaletą.

Dziś, zgodnie z profilem blogu, koncentrujemy się na kuchni.

Kuchnia bez ograniczeń !

Czasem chcielibyśmy zmienić aranżacje już istniejącej kuchni, bo przydałoby się więcej blatu roboczego, większy zlew, zmywarka, chcielibyśmy mieć nowoczesną wyspę kuchenną ze zlewem lub połączyć kuchnię z salonem, albo wykorzystać poddasze, które było do tej pory niewykorzystywane. Pojawiają się dylematy: czy da się to zrobić, czy istniejąca instalacja kanalizacyjna nam na to pozwoli?

Dzięki urządzeniom oferowanym przez SFA , bez kosztownych i pracochłonnych prac remontowych możemy to zrobić w sposób prosty i szybki.

Jakie urządzenia?

Do tego typu rozwiązań stosujemy urządzenia o nazwie SANIVITE  i SANIACCES pump  z łatwym dostępem serwisowym. Oba urządzenia pozwalają na przetłoczenie ścieków na 5m w górę i 50m w poziomie z całej kuchni do oddalonej kanalizacji. Ścieki przetłaczamy cienkimi rurkami, które w bardzo prosty sposób mogą być ukryte w podłodze, na ścianie za szafkami lub pod sufitem podwieszanym.

 

Jakie daje to nam zalety?

  • Dowolna aranżacja przestrzeni. Ograniczeni jesteśmy tylko nasza wyobraźnią
  • Uniezależnienie się od istniejącej instalacji kanalizacyjnej
  • Możliwość podłączenia kilku przyborów kuchennych równocześnie (zlew, zmywarka)
  • Zwiększenie funkcjonalności użytkowych kuchni.
  • Możliwość stworzenia wyspy kuchennej
  • Możliwość połączenia kuchni z salonem
  • Możliwość adaptacji pomieszczeń nieużytkowych na kuchnię (poddasze, połączenie pomieszczenia gospodarczego z nową kuchnia)
  • Wzrost wartości mieszkania lub domu poprzez poprawę jego funkcjonalności
  • Niskie koszty adaptacji
  • Proste prace adaptacyjne bez koniecznych przeróbek instalacji wod-kan

 

 

Jak wybrać odpowiednią pompę?

Na stronie SFA w łatwy sposób można sprawdzić które urządzenie jest najbardziej odpowiednie do naszych potrzeb. Na stronie startowej wybieramy pomieszczenie, które nas interesuje:

My wybraliśmy kuchnię.

Następnie zaznaczamy jakie urządzenia chcemy podłączyć w pomieszczeniu. My w kuchni chcemy mieć pralkę, zlew i zmywarkę do naczyń.

Została wybrana dla nas optymalna pompa SFA Sanivite Silence. Jej cena to 1 494 zł netto (1 837 zł brutto).

 

Na stronie są też schematy i karty techniczne, wyszukiwarka najbliższego sklepu w naszej okolicy, gdzie możemy zakupić pompę.  Te przyjazne narzędzia zdecydowanie ułatwiają wybór właściwego  urządzenia.

Dlaczego warto wybrać SFA?

1. SFA wynalazła rozdrabniacze. Było to w 1958 roku we Francji. Do tej pory urządzenia są produkowane we Francji a ich jakość zapewnia ISO 9001 AFAQ.
2. Pompy i rozdrabniacze są bardzo łatwe w montażu i eksploatacji. Dostęp do wnętrza urządzenia jest łatwy, bez konieczności odłączania go od przyboru łazienkowego.
3. Szeroka gama produktowa.
4. Dzięki opracowanej przez SFA technologii Silence- wyciszenia mechanizmów pracujących w urządzeniach- poziom hałasu przekazywanego do środowiska został zmniejszony 0 10 dB (A) w porównaniu do poprzedniej generacji tych urządzeń.
5. Pełne doradztwo techniczne
6. Firma SFA posiada autoryzowany serwis posprzedażowy na terenie całej Polski, zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny z dojazdem do klienta
7. Wsparcie dla architektów i projektantów (nakładki 3D i 2D CAD)
8. Produkty mają dwuletnią gwarancję.

Więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl

poniedziałek, 07 kwietnia 2014, monika.grabowska1

Polecane wpisy

Komentarze
2014/06/07 12:41:02
ciekawe cyz przy ubezpieczeniach kuchni jest jakieś specjalne oc dla kobiet o.O - ale kuchnie piękne!
-
michalina5000
2015/10/30 17:05:15
Podobają mi się kuchnie na tych zdjęciach. Niemniej jednak nie planuję remontu, bo moją aranżację przemyślałam tak, że będzie służyć mi całe lata. Nawet nad zlewozmywakiem kuchennym zastanawiałam się bardzo długo. W końcu padło na zlew kuchenny granitowy czarny :)