Informacje dla osób szukających pomysłu na swoją kuchnię: projekty kuchni, wyposażenie kuchni, blaty kuchenne, meble kuchenne, małe kuchnie i duże pokoje kuchenne, nowoczesne meble kuchenne, ściana nad blatem kuchennym i AGD w kuchni, kuchnie projekty...
Blog > Komentarze do wpisu

Dzięki SFA zainstalujesz łazienkę i WC tam gdzie chcesz!

Firma SFA  oferuje szeroką grupę urządzeń do łazienek, kuchni, pralni, WC, klimatyzacji, chłodnictwa, kotłów kondensacyjnych, rehabilitacji. W domu najbardziej przydatne są pompy i rozdrabniacze.

Co to są pompy i pomporozdrabniacze? Do czego służą?

Pompy i pomporozdrabniacze- urządzenie wynalezione ponad  55 lat temu przez francuską firmę SFA- pozwalają zaplanować łazienkę, kuchnię, pralnię, WC w dowolnym miejscu, przede wszystkim poniżej poziomu i w znacznej odległości od rur kanalizacyjnych, bez kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych.

Kiedy produkty tej firmy są przydatne? Przykładowe rozwiązania.

- Remontujemy istniejący dom i chcemy zmienić funkcjonalność istniejących powierzchni   np. na kuchnię, łazienkę, pralnię, wc lub przenieść ich lokalizację w inne miejsce, oddalone od pionów kanalizacyjnych.

- Brakuje nam dodatkowej toalety. Możemy ją zrobić pod schodami albo w garderobie, nawet jeżeli w pobliżu nie ma pionów kanalizacyjnych.

- Mamy nie użytkowane poddasze. Możemy zaadaptować je na dodatkowe mieszkanie dla dzieci, gości, lub pod wynajem. Możemy zlokalizować tu kuchnię i łazienkę, nawet jeżeli nie ma wyprowadzonych pionów kanalizacyjnych bez kosztownych i pracochłonnych prac remontowych.

- Pralka w łazience zajmuje za dużo miejsca. Przydałaby się pralnia? Jeżeli znajdzie się dodatkowe miejsce w piwnicy, można tam urządzić pralnię z pralką, dużym, gospodarczym zlewem, a dotychczasową łazienkę zamienić na komfortowy pokój kąpielowy.

Wybrane produkty do WC  

W poprzednim wpisie koncentrowaliśmy się na kuchniach. Dziś czas na toalety i łazienki.

Jest duży wybór produktów SFA. My wybraliśmy kilka, pokazując wszechstronność oferty.

1. Do małych pomieszczeń Sanicompact C43

Ze względu na małe wymiary, Sanicompact C43 z wbudowanym rozdrabniaczem jest idealnym rozwiązaniem do nowopowstałej łazienki pod schodami, na strychu, w kawalerkach czy w narożnikach. Możliwość podłączenia umywalki.

2. Miska podwieszana na stelażu Sanicompact Comfort

Sanicompact Comfort to ekskluzywne podwieszane WC, z wbudowanym rozdrabniaczem oraz metalowym stelażem (w komplecie). Jego design, cicha praca oraz ekonomiczny, a równocześnie ekologiczny system podwójnego spłukiwania sprawia, że jest to nowoczesna toaleta, która doskonale pasuje do każdej łazienki. Ekonomiczny system spłukiwania potrzebuje tylko 1,8 l wody na spłukanie zawartości. Produkt jest dostarczany ze zdejmowaną, wolnoopadającą deską. 

 

3. Sanitop Silence

Sanitop Silence jest wyposażony w dwa otwory wlotowe, umożliwiające podłączenie WC oraz umywalek lub pisuarów. Urządzenie do zastosowania z tradycyjną miską klozetową, doskonale nadające się do zastąpienia wcześniejszego modelu w bardzo łatwy sposób, bez konieczności przeprowadzania modyfikacji przyłączy.

4. SANIWALL Pro

 SANIWALL Pro jest specjalnym stelażem podtynkowym z wbudowanym pomporozdrabniaczem umożliwiającym łatwe podłączenie każdej miski sedesowej, prysznica, bidetu, pisuaru oraz umywalki. Montuje się go bezpośrednio za podwieszaną miską sedesową, zapewniając estetyczną i dyskretną instalację. Stelaż podtynkowy został specjalnie opracowany w celu wbudowania rozdrabniacza (fabrycznie wbudowana ruchoma rama rewizyjna - demontaż następuje po odkręceniu 4 śrub mocujących). Odpowiednio do ramy rewizyjnej należy przewidzieć jej zabudowę zewnętrzną np. glazurą, by umożliwić docelowy dostęp do rozdrabniacza (polecamy Sanirewizję SFA). Dzięki standardowej szerokości między otworami (18 /23 cm), SANIWALL Pro dopasowuje się do wszystkich modeli podwieszanych misek sedesowych. SANIWALL Pro wyposażony jest w system podwójnego spłukiwania 3 / 6 litra w celu oszczędności wody. Sprzedawany jest w zestawie z chromowanym przyciskiem spłukiwania. Urządzenie otrzymało certyfikat AFISB BIEN VIVRE, który potwierdza, że jest on produktem wysokiej jakości.

5. Sanipro XR Silence

Pozwala zainstalować kompletną łazienkę w każdym pomieszczeniu. Sanipro XR Silence  to podstawowy pomporozdrabniacz   umożliwiający odprowadzanie ścieków z całej łazienki (WC, umywalka, natrysk, bidet). Jak każdy rozdrabniacz w technologii Silence zapewnia najcichszą na rynku pracę.6. Wąska wersja pomporozdrabniacza zaprojektowana z myślą do współpracy z współczesną ceramiką. Sanislim

Pomporozdrabniacz o wąskiej budowie Sanislim został opracowany specjalnie z myślą o odprowadzaniu ścieków z WC, prysznica, umywalki i bidetu ("odchudzona" wersja Sanipro) . Dzięki zastosowaniu zbiornika o małej głębokości 13 cm, urządzenie jest dyskretne i może być stosowane z wszelkiego rodzaju miskami klozetowymi, zapewniając oszczędzanie wody. Zaprojektowany został głównie z myślą o współpracy z ceramiką o wzornictwie "slimline". 

7. Łatwy dostęp serwisowy bez konieczności demontażu. Saniaccess 1

Urządzenie SANIACCESS® 1 to rozdrabniacz do WC z łatwym dostępem do części rozdrabniajacej (możliwość usunięcia zatoru) i sterującej (system załączania). Ryzyko zatkania urządzenia zostało zmniejszone dzięki rewelacyjnej nożowej technice rozdrabniania w "koszyku" z dostępem z zewnątrz, z lewej strony.  Jego konstrukca pozwala na usuniecie ewentualnego zatoru bez konieczności odłączania przyborów łazienkowych oraz zanurzania rąk w zbiorniku z fekaliami.Nowoczesne wzornictwo produktu SANIACCESS® 1 pasuje do każdej przestrzeni.

Wybrane produkty do łazienki

1. Sanidouche podlinkowac urządzenie

Małe wymiary pozwalają aby Sanidouche zmieścił się pod wanną, wysokim brodzikiem lub w malej szafce pod umywalką. Urządzenie charakteryzuje się krótkim czasem załączania. Inna praktyczna zaleta: jego drugie wejście pozwala na zamontowanie bidetu. Nie stosujemy do współpracy ze zlewozmywakiem. Rewelacyjna cena!

2. Super płaski brodzik prysznicowy (4,6 cm) z wbudowaną pompą tłoczącą TRAYMATIC INT

TRAYMATIC INT z odpływem i pompą wewnątrz, jest płytkim (4,6cm) brodzikiem z zintegrowaną pompą do odprowadzania wody kąpielowej z pomieszczeń bez pionów kanalizacyjnych, bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych. Specjalnie zaprojektowany dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych - także na wózkach, by zapewnić łatwe wejście lub wjazd (rampy-dostępne oddzielnie) oraz swobodę ruchu i komfort wewnątrz (taboret-dostępny oddzielnie). Produkt jest oferowany w trzech rozmiarach: 90x90cm, 100x80cm i 120x80 cm. Akrylowy brodzik pokryto powłoką anty-poślizgową Biotec. Produkt jest dostarczany z nisko osadzonym otworem spustowym i wyjmowaną kratką z chromowanej stali nierdzewnej. 

3. Pompa do łazienki (bez WC), pralni lub kuchni. Sanivite Silence

Sanivite Silence to pompa przeznaczona do pracy w kuchni lub w łazience bez WC. Umożliwia ona odprowadzanie ścieków (także o wysokich temperaturach) do 5 m wysokości i 50 m w poziomie. Idealne urządzenie do małych pralni, pomieszczeń z wieloma prysznicami lub kompletnej kuchni ze zlewozmywakiem, zmywarką, pralką.

4. Super płaski brodzik prysznicowy (4,6 cm) z zewnętrzną pompą tłoczącą. TRAYMATIC EXT

TRAYMATIC EXT z odpływem i pompą na zewnątrz (obok brodzika), jest płytkim (4,6cm) brodzikiem z zintegrowaną pompą do odprowadzania wody kąpielowej z pomieszczeń bez pionów kanalizacyjnych, bez konieczności przeprowadzania kosztownych prac remontowych. Specjalnie zaprojektowany dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych - także na wózkach, by zapewnić łatwe wejście lub wjazd (rampy-dostępne oddzielnie) oraz swobodę ruchu i komfort wewnątrz (taboret-dostępny oddzielnie). Produkt jest oferowany w trzech rozmiarach: 90x90cm, 100x80cm i 120x80 cm. Akrylowy brodzik pokryto powłoką anty-poślizgową Biotec. Produkt jest dostarczany z nisko osadzonym otworem spustowym i wyjmowaną kratką z chromowanej stali nierdzewnej.       

To część oferty SFA.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji na stronie www.sfapoland.pl

czwartek, 10 kwietnia 2014, monika.grabowska1

Polecane wpisy

Komentarze
pracownia-projektowa
2014/07/09 11:26:52
Ciekawe projekty Wąbrzeźno

Wąbrzeźno
Świecie
Bydgoszcz
Ciechocinek
-
2015/01/15 21:35:33
Ładna łazienka :) Niedługo będę urządzać właśne mieszkanie, jak się okazuje skanowanie dokumentów też potrafi być dochodowe ;) (wszystko od dokumentów zależy.. jeżeli się w czymś specjalizujecie zawsze można z tego dobry biznes zrobić)
-
2015/02/03 15:07:08
A ja akurat mieszkanie kupiłam od dewelopera lokum-deweloper.pl/ i sobie chyba nawet taką łazieneczkę urządze ;) dzięki za inspiracje :)
-
ddr39
2018/03/15 16:25:43
Niesamowita wręcz inwencja!